Zapalenie krtani w 21. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 21 tyg ciąży i mam zapalenie krtani. Wczoraj byłam u lekarza, przpisał mi Xorimax inhalacje sola fizjologiczna i płukanie gardła sola. Jednak w nocy bardzo meczyl mnie kaszel ( suchy, a prze dzien mokry) i dodatkowo miałam okropna zgage. Co mogłoby mi pomoc na te dolegliwości? Jaki syrop na kaszel mogłabym sobie kupic i co na zgage? Dziekuje

Aleksander Ropielewski

Jeżeli objawy są dla Pani nie do zniesienia to może Pani stosować np. flegaminę i omeprazol.