Zapalenie nadtwardówki oka, zapalnie rogówki i problemy skórne

W lutym tego roku moja 23 letnia corka dostala zapalenia nadtwardowki oka zasugerowano chorobe reumatyczna badania nic nie wykazaly teraz pojawilo sie zapalenie rogowki okulista pyta czy nie choruje na gruzlice ale nic nam nie wiadomo napewno nie kaszle zawsze miala problemy skorne egzemy alergie wieczny katar jako dziecko rozlegla opryszczke na policzku drgawki goraczkowe jako maluszek co moze byc przyczyna jej dolegliwosci jakie badania wykonac

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ze względu na kompleksowość i rodzaj objawów nie można wykluczyć choroby o podłożu autoimmunologicznym lub alergicznym. Proszę udać się do reumatologa, który wykona panel przeciwciał przeciwjądrowych, a także do dermatologa, który oceni, czy przyczyną mogą być procesy alergiczne. Pozdrawiam.