Zapalenie pęcherza a starania o dziecko

Witam! Mam 28 lat, w styczniu 2011 przestałam używać plastrów antykoncepcyjnych. Od 22 sierpnia 2011 do 27.08.11 r. miałam zapalenie pęcherza. Do 24.08.11 r. brałam U***, ale nic nie pomagał, 25.08.11 r. byłam u ginekologa i potwierdził zapalenie pęcherza, wykonałam badania moczu, które to potwierdziły. Od wizyty u ginekologa do 27.08.11 r. brałam już F*** i ten lek mi pomógł. Od stycznia staramy się z mężem o dziecko. Zawsze miałam regularne miesiączki co 28-29 dni (bardzo dokładne). Miałam dostać miesiączki 31.08.11 r. do tej pory nie dostałam, za to miałam jednodniowe krwawienie (barwa jasnoczerwona). Mam wstręt do alkoholu, a wcześniej chętnie wypijałam piwko :) bolą mnie nerki, mam brak apetytu, w ustach zbiera mi się ślina oraz mam wahania temperatury. Robiłam sobie test ciążowy 03.09.11 r. około 12:00 i wynik był negatywny. Nigdy nie miałam takich objawów, a nie pierwszy raz miałam zapalenie pęcherza. Proszę o pomoc co mogą oznaczać takie objawy? Dziękuję! Maja

Witam serdecznie!

Wydaje się, że wykonany przez Panią tekst można uznać za wiarygodny. Jeżeli jednak Pani miesiączki tej pory były regularne, a starają się Państwo o dziecko,  warto ostatecznie wykluczyć ciążę powtarzając test za kilka dni lub już teraz wykonać oznaczenie betaHCG w surowicy krwi.

Opisywane przez Panią objawy nie są typowe dla pierwszych tygodni ciąży. Na tym etapie zwykle jednak objawy występują zaledwie u kilkunastu procent pacjentek.

Wspomniane jednodniowe plamienie może świadczyć o zapłodnieniu lub też być miesiączką o zmienionym charakterze na skutek przebytej infekcji i antybiotykoterapii.

Brak apetytu i ból okolicy lędźwiowej mogą być powikłanie niedawno przebytej infekcji. Dlatego też, jeśli wynik testu powtórnie będzie negatywny, wskazana będzie wizyta kontrolna u internisty.

Pozdrawiam