Zapalenie piersi - żółta wydzielina

Moja dziewczyna ma jeszcze źółtą wydzielinę z piersi. Czy bromergon pomoże jej to usunąć i czy nie poszerzą jej przy tym przewody mlekowe, jeśli doszło już do zapalenia?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety Pana posty zawierają za mało danych, by móc jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Proszę zauważyć, że przez internet nie ma możliwości obejrzenia i zbadania pacjentki ani uszczegółowienia wywiadu, co utrudnia postawienie właściwej diagnozy lub zaleceń. Jedyną szansą na wyczerpującą odpowiedź jest udzielenie szczegółowego opisu sytuacji.
Zapalenie piersi zwykle objawia się silnym bólem piersi i gorączką. Ze względu na brak infromacji na temat wspomnianych objawów zakładam, że zapalenie nie zostało zdiagnozowane i stanowi jedynie Pana przypuszczenia.
Wyciek z brodawki u kobiet niebędących w ciąży zawsze wymaga diagnostyki. Jeśli dobrze rozumiem, partnerka zgłosiła mlekotok podczas poprzedniej wizyty. Wyciek z brodawki jest jednym z najczęstszych objawów hiperprolaktynemii. Ze względu na stosowane leczenie obniżające poziom hormonu mlekotok powinien ustępować, aż do całkowitego zaniku.
Na koniec wspomnę, że jeżeli jednak doszło do zapalenia to wraz z jego wyleczeniem przewody osiągną prawidłowe wymiary.
Pozdrawiam.