Zapalenie płuc u 60-letniej osoby

Witam! Mam problem,który dotyczy osoby po 60 roku życia.Jest to kobieta.Ostatnio przechodziła dwa razy zapalenie płuc,pod rząd.Wczoraj od rana bolała ją z tylu głowa.Wieczorem brat znalazł ją leżącą na łóżku,nie mogła się ruszyć nie czuła kończyn,nie było z nią kontaktu ,próbowała coś mówić ale bękotała jej mowa była nie zrozumiała.Natychmiast zadzwoniono po karetkę.W szpitalu doszły jeszcze wymioty.Ból głowy i wymioty wciąż się utrzymują.Mówi lepiej choć bardzo nie wyraźnie.Są robione badania

Dzień dobry,

W rozpoznaniu różnicowym biorąc pod uwagę podawane przez Pana objawy należałoby rozważyć również udar mózgu. Ból w okolicy potylicznej głowy mógł być wywołany bardzo wysokim ciśnieniem, co mogło doprowadzić do udaru mózgu (stąd objawy, takie jak niedowład i bełkotliwa mowa). Niewykluczone, że obecnie ból głowy i wymioty spowodowane są zwiększonym ciśnieniem śródczaszkowym, ale to na pewno ocenią zajmujący się Panią lekarze, diagnozy można stawiać po dokładnym zbadaniu pacjenta.... W mojej opinii z pewnością warto rozważyć wykonanie tomografii głowy, (ew. MRI), jeśli nie była wykonana.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz