Zapalenie płuc w badaniu RTG

Mam 50 lat. Paliłem papierosy przez długi okres życia. Od kilku dni mam gorączkę, świszczący oddech, czuję ból w klatce piersiowej, występowało krwioplucie. Mam 50 lat. Paliłem papierosy przez długi okres życia. Od kilku dni mam gorączkę, świszczący oddech, czuję ból w klatce piersiowej, występowało krwioplucie. Proszę o pomoc. Oto wynik RTG klatki piersiowej. W polu dolnym płuca prawego widoczne skupiska zagęszczeń zapalnych. Dodatkowo po stronie prawej widoczne towarzyszące skąpe zagęszczenia zapalne około-skrzelowe. Poza tym pola płucne powietrzne. Sylwetka serca RTG prawidłowa. Wnęka prawa włóknista.
50 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opis zdjęcia radiologicznego klatki piersiowej wskazuje na zapalenie oskrzeli/płuc, jako najbardziej prawdopodobną przyczynę Pańskich dolegliwości. Nie wiem, czy wykonał Pan badanie na zlecenie lekarza, czy też z własnej inicjatywy. Jeśli dotychczas nie był Pan u lekarza, to powinien Pani niezwłocznie się do niego udać celem rozpoczęcia leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.