Zapalenie stawów po zapaleniu cewki moczowej

Witam, Mój problem to,po zapaleniu cewki moczowej(leczone urolog),juz od2 mc choruje na zapalenie stawów (stopy odcinek lędżwiowy),lecze sie u reumatologa,lecz zrobiłem na własną rękę test na chlamydie wynik 13,11 RU/ml Przeciwciała w klasie IgG: ujemny poniżej 16 niejednoz 16-21,9 dodatni powyzej 21,9 Czy jest możliwe ze zapalenie stawów mam gdyż chlamydia nie została skutecznie wyleczona? (problemów z cewką już nie mam). jak mam rozumieć mój wynik??nie mogę wyleczyć zapalenia stawów.dziękuję

Aleksander Ropielewski

Wynik oznacza, że nie ma Pan obecnie chlamydii a jedynie stwierdza kontakt z nią w przeszłości.Leczenie polega na celowanej antybiotykoterapii patogenu wywolującego zapalenie stawów.