Zapalenie stawu kciuka

Witam, mam pytanie o tzw. "Kciuk narciarza" tak zostało u mnie zdiagnozowane, miałem zapalenie stawu i chodziłem przez 4 tygodnie w ortezie ortopedycznej. Pozostaje mi jeszcze 2 tygodnie zwolnienia ale dziś zdejmując ortezę nadal nie mogę zginać kciuka do wewnątrz dłoni, zgięcie kciuka ma zaledwie ok 15-20% i wygląda to tak jakby coś mi go trzymało podczas próby czuje ból w stawie (zaznaczam, że nie miałem pęknięcia żadnej kości, oraz zerwania ścięgien). Co mam teraz robić, rehabilitacja?

Piotr Pilarski

Tak, po 4 tygodniach też najprawdopodobniej ciężko będzie Panu zginać kciuk. Konieczna będzie rehabilitacja.

Pozdrawiam.