Zapalenie tarczycy i ryzyko powikłań u dziecka

Witam. Jestem 10 m-cy po porodzie. Niedawno zdiagnozowano u mnie zapalenie tarczycy (na podst. TSH 3,64 i usg). Przed porodem leczyłam się na hiperprolaktynemię. W ciążę zaszłam bez problemu (przyjmując Norprolac), sama ciąża przebiegała bezproblemowo (lek został na jej czas odstawiony), dziecko urodziło się zdrowe, nie dostałam zwrotu badań przesiewowych. Czy mimo to już wtedy mogłam chorować na tarczycę i dziecko może mieć problemy z tego tytułu? Czy powinnam mu zrobić jakieś badania?

Dzień dobry,

Proszę na spokojnie oznaczyć przesiewowo dziecku stężenie TSH rano na czczo, a sobie stężenia przeciwciał antyTO, aTG i TrAb. Zakłądam, że hormony tarczycy ma Pani pod kontrolą. Jeśli było to jedynie poporodowe zapalenie tarczycy, to raczej nie powinna obawiać się Pani o swoje dziecko. Jeśli TSH ma w normie i prawidłowo się rozwija, to może Pani spać spokojnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz