Zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz nieleczone nadżerki

Jesli wykryto u mnie zapalenie zoladka i dwunastnicy, niewiadomego pochodzenia, bardzo dlugo nie leczone, do tego nadzerki, czy moga wystapic jakies powiklania po dlugich latach nie leczenia ? Poniewaz bole odczuwalam od dziecka, czy moge miec raka ? i czy ta choroba moze powodowac oslabniecia przy wysliku fizycznym bo bardzo czesto mi sie tak zdarza. Dlugo teraz bede musiala sie leczyc ? Wskazane jest powtorzenie gastroskopi po czasie czy nie trzeba ?

czy moga wystapic jakies powiklania po dlugich latach nie leczenia ?
- Raczej nie, ale leczenie natychmiast musi być włączone w przypadku nadżerek, gdyż mogą one przekształcić się w owrzodzenia, które dają szybko powikłania. Jeśli gastroskopia nie była wykonywana długo trzeba ją powtórzyć.
czy moge miec raka ?
- Myślę, że nie.
czy ta choroba moze powodowac oslabniecia przy wysliku fizycznym bo bardzo czesto mi sie tak zdarza?
- Tak może w pewnym stopniu wpływać na wydolność organizmu.
Dlugo teraz bede musiala sie leczyc ?
- Leczenie nadżerkowego zapalenia żołądka i dwunastnicy trwa około 6-8 tygodni.
Wskazane jest powtorzenie gastroskopi po czasie czy nie trzeba ?
- Tak wskazane po zakończeniu leczenia.