WZJG i badania kontrolne

witam ma pytanko choruje z wzjg. mam pytanie co ile musi byc kontrola u lekarza gastrologa i co ile kolanoskopia musi byc wykonywana czy moze jeszcze jakies inne badania tez muszą byc robione? u mnie stwierdzono wzjg 4 miesiace temu mialem miec w lipcu lekarza ale sie przestawił na pazdziernik narazie oprocz wzdec i gazów, jest ok, wzjg nie przedstawia specjalnie innych objawow. dodam ze nie stronie od piwa oczywiscie tylko na weekend do tego grill jak czesto trzeba miec robione badania kontrolne czy moze isc szybciej prywatnie do lekarza? czy przy wzjg moga wystapic jakies powiklania, dodatkowe problemy, jak to wyglada przy tej chorobie? dopytalbym tez jak wyglada leczenie wzjg, czy jest ono dlugotrwale i czy jest szansa ze choroba za jakis czas minie? nie chcialbym zeby wzjg meczylo mnie cale zycie... dzieki za odp.

Szanowny Panie, powinien Pan być pod stałą kontrolą gastroenterologa. Celem leczenia jest uzyskanie takiego stanu by nie czuł się Pan chory. Obecnie poza nowoczesnymi lekami jest wiele badań klinicznych, w których można zaoferować najnowsze leki na tą chorobe. Więcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl