Zapalenie żołądka i dwunastnicy u 29-letniej kobiety

Witam 2012 roku miałam wykonywaną gaskostropie z powodu bólu żołądka,mdłości,wzdęcia...okazało się że mam holibactera brałam dwa antybiotyki i dolegliwości ustały.Niestety teraz bóle żołądka nawróciły,wzdęcia,osłabienie...lekarz stwierdził zapalenie żołądka i dwunastnicy.Wykonałam badania krwi w kierunku helicobactera wynik 2,57 U/ml.Czyli nadal go mam.Z tym że teraz obiawy się nasiliły na nic nie mam siły jest blada już myślę o najgorszym.prosze o pomoc.

W takim przypadku należałoby powtórzyć badanie gastroskopowe, gdyż wynik badania z krwi na obecność H. pylori z reguły jest niejednoznaczny (mimo eradykacji bakterii przeciwciała mogą długo utrzymywać się we krwi). Dopiero po gastroskopii można zadecydować o dalszym sposobie postępowania. W tym zakresie musi zadecydować lekarz prowadzący.