Zaparcia w 19. tygodniu ciąży

Witam, prosze o porade. Jestem w 19 tyg. Ciazy. Mecza mnie zaparcia. Problem ten mialam.juz przed ciaza. Przez 2 lata pod okiem gastrologa zazywalam proursan i debretin.leki odstawilqm na poczatku ciazy. Zreszta Nie pomagaly. Teraz niec nie pomaga zadne czopki glicerynowe, syropy, dieta. Raz wzielam czopek z bisacodylem ale mialam tqk silne skurcze jelit ze boje die przyjmowac. Codziennie boli mnie brzuch, moge nie wyprozniac sie nawet przez 10 dni. Prosze o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam jednak wizyte u ginekologa celem zbadania i przypisania odpowiednich leków/zalecen. Bez mozliwosci badania trudno cokolwiek orzec. Pozdrawiam