Zapis eeg 11-latka i problemy z nauką

mam dziecko w wieku 11lat wykonalam eeg glowy zewzgledu ma problemy z nauką. w zapisie eeg sa same ostre fale. p. neurolog powiedziala że to jest zly zapis.co mam otym sądzić czy jest powod do zmartwienia. dodam tylko że przy poprzednim badaniu powiedziała że jest za malo fal ostryych. Magda z Krakowa

Renata GrzechociĹska

Witam.
Obecność fali ostrych może świadczyć o wyładowaniach padaczkopodobnych. Jeżeli nie jest Pani pewna diagnoz swojego neurologa zawsze może Pani poprosić o konsultację innego neurologa.
Pozdrawiam

Witam. Na wstępie musze zaznaczyć że wynik badania eeg powinien być interpretowany w kontekście bezpośredniego badania dziecka. Zbyt duża ilość fal ostrych może świadczy o kłopotach ze skupieniem uwagi lub tendenacji do występowania napadów padaczkowych.