Zaplanowanie ciąży po odstawieniu tabletek

Witam! Mam 36 lat i chce zajsc w ciaze dodam ze pierwszą.W obecnej chwili biore tabletki antykoncepcyjne Attywia.Ile czasu potrzeba od odstawienia tabletek aby organizm sie unormował? Jestem osobą zdrowa, szczupłą i prowadze zdrowy tryb zycia.Czy jest szansa na zdrowe dziecko w tak poznym wieku? Pozdrawiam Agnieszka

Planowanie macierzyństwa po 30 roku życia jest w chwili obecnej popularne. Ze względu na wiek ma Pani prawo do bezpłatnej diagnostyki genetycznej w trakcie ciąży. Zaleca się odczekać 3 miesiące po odstawieniu tabletek zanim zacznie się Pani starać o dziecko.