Zapłodnienie komórki jajowej a owulacja

Ile dni może dojść do zaplodnienia komórki jajowej przed i po owulacji jeżeli cykle są regularne 28,29 dniowe

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, fizjologiczne okres ten wynosi około 3-4 dni przed i po owulacji. Związane jest to z czasem przeżycia zarówno komórki jajowej jak i plemnikow w drogach rodnych. Często jednak zdarzają się od tego odstępstwa. Pozdrawiam