Zapłodnienie podczas uprawiania pettingu

Witam Panie. Jakiś czas temu, a mianowicie 22-24 sierpień (dokładnego dnia nie pamiętam niestety) bieżącego roku mój chłopak miał wytrysk wywołany poprzez pieszczoty. Po jakiś czasie mniej więcej 10-15 minutach poszedł "skorzystać z toalety" -piszę z cudzysłowie, ponieważ byliśmy w warunkach "przyrodniczych", na świeżym powietrzu, więc nie umył rąk. Gdy przyszedł włożył mi palce do pochwy. Nie wiem czy mogło dojść do zapłodnienia w taki sposób, nie wiem czy miał spermę na ręku. Chciałam dodać, że nie uprawialiśmy seksu, bodajże był to dzień niepłodny, ale nie jestem pewna. Po tygodniu od tego zdarzenia miałam okres trwający 5 dni, nie mam zawrotów głowy, ani mdłości. Obawiam się...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Teoretycznie do zapłodnienia może dojść podczas pettingu, o ile nasienie zostanie wprowadzone do pochwy, np. palcem, jednak tak naprawdę nie zdarza się to zbyt często.

Owulacja następuje u kobiety 14 dni PRZED pierwszym dniem miesiączki, a komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia przez około 12 godzin. Tak więc jeśli petting miał miejsce tydzień przed miesiączką, to dodatkowo zmniejsza ryzyko zapłodnienia! Poza tym, miała Pani okres... Prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży jest bardzo małe. Jednak jeśli Pani chce, może Pani zrobić test ciążowy - dostępny w aptece bez recepty. Koszt to około 5-10 zł. Na przyszłość radzę unikanie takich sytuacji (np. niech to Pani szczytuje pierwsza, a partner później, co zmniejszy ryzyko kontaktu z jego nasieniem).

Pozwoli to zaoszczędzić sobie stresu.