Zapobieganie bólom przepukliny

Witam mam problem, właściwie mój mąż od miesiąca boli go pachwina, był u lekarza chirurga okazało się że to zaczyna się przepuklina, mąż pytał co może zrobić to lekarz odpowiedział ze należy czekać aż przepuklina wyjdzie, to dopeiro wtedy będzie można operacyjnie zrobić, ale moje pytanie, co do tego czasu czy nie można jakoś zapobiegać, albo cokolwiek zrobić w tym kierunku skoro ból jest dość często a mąż ma ciężką prace i nietstey musi się troszkę odźwigać?

Witam.
Proszę ponownie skonsultować się z lekarzem chirurgiem. Warto by było wykonać USG pachwiny i wykluczyć inne patologie w tym rejonie. Mała przepuklina nie powinna dawać aż takich dolegliwości. Ale jeśli USG nie wykryje innej patologii i potwierdzi przepuklinę, to moim zdaniem nie ma na co czekać tylko trzeba Pana zoperować, jeśli dolegliwości nadal będą się utrzymywać. Nie ma jakiegoś innego sposobu na zapobieżenie dolegliwościom związanym z przepukliną niż operacja i unikanie dźwigania do jej czasu. Można spróbować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Jeśli po nich przejdzie, to znaczy, że przyczyną nie była przepuklina, a np. nadwyrężenie więzadła pachwinowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia