Jak zapobiec powstawaniu przepukliny?

mialem przepukline pachwinowa z prawej strony i przeszedlem zabieg po 5 latach podnioslem ciezar i zabolam mnie brzuch i pachwiny zrobilem usg i bylem u chirurga i nic nie stwierdzil zasugerowal tylko ze moe byc poczatek przepukliny z drugiej strony jak temu zapobiec

Witam.
Nie ma sposobu zapobieżenia powstaniu przepukliny. Poza jednym - nie dźwigać. Jest to kwestia miejsc zmniejszonego oporu ścian brzucha i jest to sprawa indywidualna. Proszę uważać podczas dźwigania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.