Jak zapobiec powstawaniu przepukliny?
mialem przepukline pachwinowa z prawej strony i przeszedlem zabieg po 5 latach podnioslem ciezar i zabolam mnie brzuch i pachwiny zrobilem usg i bylem u chirurga i nic nie stwierdzil zasugerowal tylko ze moe byc poczatek przepukliny z drugiej strony jak temu zapobiec

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Jakie problemy ma polska transplantologia?
Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.
Witam.
Nie ma sposobu zapobieżenia powstaniu przepukliny. Poza jednym - nie dźwigać. Jest to kwestia miejsc zmniejszonego oporu ścian brzucha i jest to sprawa indywidualna. Proszę uważać podczas dźwigania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.