Czy mogę pracować po operacji przepukliny pachwinowej?

Witam. Jestem miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. Siatkę mam podwójną. Ostatnim czasem dźwigałam pół kg max 1 kg. Dziś troszkę się napracowałam i boli mnie prawa strona brzucha. Pachwina nie ino prawa strona brzucha. Nie pośpieszyłam się z tą pracą i dźwiganiem? Nie jestem sama w domu a nie chce ciągle prosić żeby mi coś podniósł/podał. Miejsce gdzie miałam operowane, czyli pachwina również mnie lekko dziś pobolewa. Mój lekarz chirurg powiedział żeby nie dźwigała nic.. jedynie w drugim miesiącu po operacji 5 kg na wysokości stołu.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Po operacji przepukliny powinno się ograniczyć dźwiganie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, ponieważ w przypadku nie przestrzegania zaleceń, może dojść do nawrotu przepukliny.