Zapomniałam tabletki - co teraz?

Mam taki problem: Biorę tabletki 24+4. W trakcie brania placebo zorientowałam się, że w danym miesiącu nie wzięłam jednej tabletki (nie mam pojęcia jaki to był dzień, bo znalazłam ją w szufladzie, pewnie jakoś przez przypadek mi wypadła). Seksu w tym miesiącu nie było. Zaczęłam więc brać kolejne opakowanie. Stosunek był jakoś 7 dni od pierwszej różowej tabletce. Teraz nie mam okresu. Czy to, że w poprzednim miesiącu nie wzięłam tej jednej tabletki ma jakoś wpływ na kolejny cykl i mam się bać? Bardzo proszę o odp.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli nie wie Pani, która tabletka została opuszczona to trudno określić czy działanie tabletek antykoncepcyjnych mogło być obniżone a co za tym idzie jakie jest prawdopodobieństwo ciąży.
Dlatego wobec braku krwawienia  proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam