Zapomniałam wziąć pigułkę i przyjęłam dwie jednocześnie, jakie jest ryzyko ciąży?

Dziś wieczorem zorientowałam się, że wczoraj nie przyjęłam pigułki, więc przyjęłam dwie naraz (siódma i ósma z blistra). Ostatni raz miałam stosunek 5 dni temu. Pigułki stosuję od czterech lat. Czy istnieje możliwość, że zaszłam w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli przyjęłaś zaległą tabletkę oraz nastepną o stalej porze oraz kontunuujesz przyjmowanie tabletek wówczas ryzyko zaplodnienia jest bardzo małe i prawdopodobnie nie jesteś w ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!