Zasłabnięcie, osłabienie, drętwienie rąk i zawroty głowy
Witam,mam problemy ze zdrowiem od prawie miesiąca.Zaczęło się od zaslabniecia,w którym było drętwienie rąk,zawroty głowy,byłam już u neurologa ktory nic nie wykrył,rezonans magnetyczny wyszedł dobrze,zawroty głowy minęły ale cały czas jestem osłabiona i prawie cały czas leżę w łóżku bo nie mam siły wstawać,do tego jestem jak by nie przytomna i do tego dochodzą jakieś dziwne lęki przez które nie mogę spać

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam
Drętwienie rąk może być objawem silnego stresu,
objawem uszkodzenia kręgosłupa, zwyrodnienia odcinka
szyjnego kręgosłupa, zaburzeń nerwicowych i wielu innych chorób.
Wspomina Pani o „dziwnych lękach” – można więc przypuszczać,
że Pani dolegliwości spowodowane są stanem napięcia nerwowego.
Czy omawiała Pani ten problem z neurologiem?
Wskazana jest pełna diagnostyka.
Jeżeli lekarz uzna że z Pani organizmem wszystko jest w porządku,
to może oznaczać, że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,
np. stres, zaburzenia nerwicowe, czy zaburzenia depresyjne.
W takim przypadku wskazana jest terapia psychologiczna, dzięki
której będzie Pani miała możliwość dotarcia do źródła
problemu i znalezienia sposobu jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie