Zastawkowe zwężenie aorty a planowanie ciąży

Witam mam 23 lata i wrodzoną wadę serca zastawkowe zwężenie aorty. nie mam objawów ani dolegliwości, tolerancję wysiłkową dobrą.Wiem,że ciąża w moim przypadku musi być zaplanowana,zastanawiam się czy jest możliwość urodzenia dziecka przed zabiegiem czy po nim. Narazie nie planuję dziecka.Nie wiem co jest brane pod uwagę oprócz dobrej tolerancji wysiłkowej.Mój gradient aortalny to 87/57 mm Hg. AVA z równania ciągłości 0,7-0,8 cm2.Opuszka aorty 24mm,aorta wstępująca 32mm,łuk aorty 22mm

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przed rozpoczęciem starań o ciążę powinna Pani uzyskać opinię kardiologa oraz ginekologa na podstawie bezpośredniego badania.