Zastosowanie biodacyny w kroplach przy bólach gardła

Witam, Proszę o poradę. Moja córka na kaszel,(zaczerwienione gardło tylna ściana gardła) dostała biodacynę w kroplach(biodacyna-krople do oczu). Pani doktor kazała wkraplać dwa razy dziennie po 3 krople do nosa. Wyczytałam, że to jest amikacyna i uszkadza słuch, strasznie się przejęłam. czy taka forma podania amikacyny nie uszkodzi słuchu. Podałam jej dwa razy po 3 krople i raz po dwie, bo sie wystraszyłam skutków ubocznych. Proszę o pilną odpowiedź, czy taka forma jest bezpieczna.

Nie podała pani w jakim wieku jest córka. W kroplach do oczu dawka biodacyny jest bardzo mała, także prawdopodobieństwo uszkodzenia słuchu jest bliskie zeru. Czy ta biodacyna pomoże na zapalenie gardła, tego nie wiem, pewnie nie.