Zastosowanie Escapelle po 67 godzinach od stosunku i wiarygodność bHCG

Witam, 27 lipca późnym wieczorem wzięłam escapelle po 67 godzinach od stosunku. Czy mogę 2 sierpnia zrobić test beta HCG i uznać go za wiarygodny? Kiedy najwcześniej mogę zrobić test ciążowy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Test ciążowy proszę wykonać po 14 dniach od stosunku. Po takim czasie powinien być wiarygodny.