Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zastosowanie Escapelle podczas karmienia piersią

Jestem prawie 3 miesiące po porodzie (cc), karmię maluszka piersią oraz dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Podczas stosunku z mężem pękła prezerwatywa, zażyłam Escapelle, na razie nie mam żadnych objawów niepokojących po zażyciu leku. Czy powinno wystąpić krwawienie? Czy będzie miało to wpływ na powrót cyklu miesiączkowego(jeszcze nie miesiączkowałam)?Jaką metodę antykoncepcji najlepiej stosować? M.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Krwawienie nie jest specyficznym objawem po przyjęciu tabletki "po". Mogą występować przejściowe zaburzenia cyklu. Najskuteczniejszą metodą ochrony przed ciążą będzie antykoncepcja hormonalna. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy