Zastosowanie Escapelle podczas karmienia piersią

Jestem prawie 3 miesiące po porodzie (cc), karmię maluszka piersią oraz dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Podczas stosunku z mężem pękła prezerwatywa, zażyłam Escapelle, na razie nie mam żadnych objawów niepokojących po zażyciu leku. Czy powinno wystąpić krwawienie? Czy będzie miało to wpływ na powrót cyklu miesiączkowego(jeszcze nie miesiączkowałam)?Jaką metodę antykoncepcji najlepiej stosować? M.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krwawienie nie jest specyficznym objawem po przyjęciu tabletki "po". Mogą występować przejściowe zaburzenia cyklu. Najskuteczniejszą metodą ochrony przed ciążą będzie antykoncepcja hormonalna. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa.