Zastosowanie Metotreksatu przy ciąży pozamacicznej

Witam. W zw. ze zdiagnozowaniem ciąży pozamacicznej podano mi jedną dawkę metotreksatu - 77mg. Przez jaki czas od podania takiej dawki leku powinno się uważać z lekami przeciwbólowymi (paracetamol), jak długo nie należy spożywać alkoholu? W zw z ciążą pozamaciczną jak długo należy powstrzymać się od współżycia oraz od kiedy można zażywać no spę, czy po spadku bety do 0? Mam tylko drobne plamienia, beta 4 dni po dawce metotreksatu spadła o 40%, wynosiła ok. 123. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam wstrzymać się z spożywaniem alkoholu przez dłuższy czas, natomiast co do środków przeciwbólowych to nie ma jednoznacznych przeciwwskazań. Podobnie ze środkami rozkurczowymi. Zalecam jednak wizyte u lekarza ginekologa. Pozdrawiam