Zastosowanie tabletki awaryjnej przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam pytanie dotyczące antykoncepcji. Wzięłam tabletkę o 18.00 potem ok 4h później miałam wymioty i biegunkę. Wystraszyłam się więc wzięłam awaryjnie dodatkową tabletkę, którą zwróciłam w ciągu 1,5 h. Teraz nie wiem czy przez to mogę skończyć bieżące opakowanie dzień wcześniej niż normalnie (czyli jeśli odstawiałam we wtorki, to czy teraz mam odstawić w poniedziałek?) albo mam uzupełnić brakującą tabletkę z paska awaryjnego i przyjmować równe 21 dni? Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania nazwy tabletek antykoncepcyjnych nie można się wypowiedzieć. Proponuję zapoznać się z ulotką.