Wymiotowałam 3h po wzięciu tabletki po stosunku - powinnam wziąć kolejną?

Witam, w 13. dniu cyklu uprawiałam seks bez zabezpieczenia (partner skończył we mnie). Po 50 h wzięłam tabletkę "po" E***. Po 3 h miałam wymioty. Czy powinnam wziąć kolejną tabletkę?

Redakcja abcZdrowie

Wedle informacji podanej przez producenta preparatu do antykoncepcji awaryjnej, wystąpienie wymiotów po 3 godz. od przyjęcia tabletki nie wymaga powtórzenia dawki.