Zastrzyk a ryzyko ciąży

ja brałam ten zastrzyk 12 lipca i 3 miesiące mineły 12 września i przez ten czas nie miałam miesiączki i po upływie tego czasu też nie miałam dopieru dostałam miesiączke 31.12.2013r i miałam do 4.01.2014 co powinnam teraz zrobić i ile mam dni bezpłodnych bo miałam nie regularna miesiączke i co moge zrobić zeby nie zajsć w ciaże , bo napewno jest ryzyko takie ze wciąze moge zajsc ale jak narazie nie chce byc w ciązy.Prosze o szybką odpowiedz.

W przypadku nieregularnych cykli nie ma możliwości ustalenia kiedy są dni płodne. Proponuję podjąć diagnostykę nieregularnych cykli i ewentualnie leczenie. Do tego czasu musi Pani zabezpieczać się metodami mechanicznymi i chemicznymi- do kupienia w aptece bez recepty. W związku z długim okresem bez miesiaczki warto też wykluczyć ciażę- mimo krwawienia które było w grudniu.