Pęknięta prezerwatywa: czy jest ryzyko ciąży?

Witam. Dziś 20.02 kochałam się ze swoim partnerem. Niestety prezerwatywa tego nie wytrzymała i wszystko dostało się do środka. Ostatnią miesiączkę dostałam 31 stycznia. Krwawienie trwało przez 7 dni. Poprzednią miesiączkę dostałam 2.01.11. Według obliczeń, cykl trwał 29 dni, czyli miałam wtedy dni bezpłodne, jednak martwimy się. Jutro wybieram się do ginekologa na badania, lecz tu również chciałam zasięgnąć porady. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wg wyliczeń kalendarzykowych do stosunku doszło w trakcie trwania dni bezpłodnych. Oznacza to, że niezależnie od rodzaju antykoncepcji lub jej braku nie ma możliwości zajścia w ciażę. Jeśli obawia się Pani, że mogło dojść do wydłużenia cyklu i przesunięcia owulacji, niezbędne będzie wykonanie testu ciążowego co najmniej za 10 dni. Nawet jeżeli doszło do zapłodnienia, nie doszło jeszcze do zagnieżdżenia w macicy, co uniemożliwi ocenę ginekologa.
Pozdrawiam.