Witam
Z Pani opisu wynika, że miała Pani wykonywane tzw. znieczulenie przewodowe. W trakcie jego wykonywania Pacjent może odczuwać krótkotrwały ból promieniujący wzdłuż dolnej wargi bądź języka. Jest to normalne. Wynika to z istoty samego znieczulenia i nie powinno wzbudzać niepokoju. Jeżeli chodzi o ranę na języku, to może być skaleczenie, do którego doszło w trakcie leczenia. Po znieczuleniu przewodowym, w związku z tym, że Pacjent nie czuje części języka, dochodzi często do nieświadomego przygryzienia jego brzegu i to może być powodem owej rany.
Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl
Objawy, które Pani podaje są charakterystyczne przy podawaniu znieczulenia przewodowego. W sprawie rany jaka pojawiła się w jamie ustnej proszę się pokazać lekarzowi, może to być uraz po skaleczeniu języka. Pozdrawiam.
Witam. Fakt który Pani opisuje nie odbiega w żaden sposób od normy. Podczas znieczulenia przewodowego- a takie zostało zastosowane u Pani- występuję właśnie niemiłe odczucia np pieczenie czy uczucie gorąca. Co do rany na języku..na pewno powstała w wyniku mimowolnego ugryzienia..jest to dośc bolesne natomiast powinno się szybko zagoić. Moża przyspieszyć ten proces poprzez zastosowanie płukanek np z chlorheksydyna
W czasie wykonywania znieczulenia przewodowego płyn znieczulający jest podawany bardzo blisko dużego nerwu. Może to być odczuwalne w taki sposób jak Pani opisała. Rana na języku powstała prawdopodobnie poprzez przygryzienie języka, nic Pani nie poczuła ponieważ pół języka było znieczulone. Jeszcze kilka dni i nie powinno być śladu na języku.
Nic nie jest dziwnego.Wnoszę z opisu ,że chodziło o dolną 7 , znieczula się ją przewodowo , czyli trzeba przejść przez około 3 cm struktur anatomicznych i zdeponować w ściśle określonym miejscu znieczulenie , nawet bardziej doświadczonym lekarzom nie udaję się to za pierwszym razem , ból , o którym Pani wspomina pochodził od nerwu językowego który również jest znieczulany i odczucia takie towarzyszą jak trafimy dokładnie w nerw , nie jest to błąd ani żaden problem , niczym złym to nie grozi a rana na języku utworzyła się , bo prawdopodobnie ugryzła się Pani w niego jak był znieczulony i to się dość kiepsko goi.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co oznacza taki problem ze znieczulaniem tylnych dolnych zębów? – odpowiada Lek. dent. Bartosz Niedziółka
- Czy podczas znieczulenia zęba może dojść do nieodwracalnego porażenia nerwu twarzowego? – odpowiada Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
- Możliwość zażycia tabletek uspokajających przed leczeniem kanałowym – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Dlaczego czuję, jakby język był oparzony wrzątkiem? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Czy znieczulenie komputerowe działa tak samo jak znieczulenie przewodowe? – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Znieczulenie w trakcie leczenia kanałowego – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Skutki uboczne znieczulenia zęba – odpowiada Lek. dent. Olgierd Bartecki
- Pieczenie języka po wyrwaniu dolnej ósemki – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Zielińska
- Operacja zszycia ścięgna zginacza palca wskazującego – odpowiada Lek. Tomasz Stawski
- Podrażnienie i zaburzenie czucia w języku po znieczuleniu dentystycznym – odpowiada Dr n. med. Ewa Czajkowska
artykuły
Znieczulenie przewodowe
Znieczulenie przewodowe jest to odwracalne przerwa
Znieczulenia u dentysty - charakterystyka, rodzaje, przeciwwskazania, cena
Bardzo często podczas wizyty u dentysty korzystamy
Podcięcie wędzidełka - język, warga góna, napletek
Wędzidełko występuje w różnych częściach ciała, np