Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zatrzymanie miesiączki

Witam, mam pewien problem. Nie wiem, co o tym myśleć. Ostatnią miesiączkę miałam 21 stycznia, robiłam test ciążowy i w ciąży nie jestem. Byłam u lekarza, który dal mi tabletki na wywołanie miesiączki, biorę je już 5 dni, a miesiaczki nie ma. Pytanie: po jakim czasie mogę dostać miesiączkę? W czasie badania lekarz wykrył mięśniaka, ale mówił, że jest malutki, miał 4 milimetry. Czy to mogło być powodem zatrzymania się miesiączki. czy to jest coś poważnego? Proszę o pomoc.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam!

Z Pan opisu wnioskuję, że podczas badania USG narządu rodnego lekarz wykrył torbiel czynnościową jajnika - niepęknięty pęcherzyk Graafa. Zmiany tego typu powstaja, gdy nie dojdzie do uwolnienia w danym cyklu komórki jajowej (owulacji). To dość częsta przyczyna zatrzymania miesiączki.

Leczenie polega na podawaniu luteiny (progesteronu) przez 5-7 dni. Krwawienie powinno wystąpić po 7-10 dniach od odstawienia leku. Dlatego nie powinna się Pani martwić brakiem miesiączki w 5 dniu stosowania preparatu.

Torbiele czynnościowe są zmianami łagodnymi. Niestety, mają maja tendencje do nawracania i mogą być przyczyną trudności zajścia w ciążę. Nie są jednak groźne.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy