Zatrzymanie oddechu u 3-miesięcznego dziecka

Oskar ma równo 3 miesiące i jest przed II turą szczepień. Robiliśmy jeszcze USG brzuszka i przezciemiączkowe. Oskar rozwija się super i jest zdrowy, radosny, płacze jak jest głodny. Wszystko normalnie ale czasem jak płacze albo bardzo płacze to przed nabraniem powietrze wstrzymuje na sekundę, może dwie oddech. To zdarza się jak rozkręci się na max.Czy jest to bezdech, zanoszenie czy poprostu głęboki wydech, odpoczynek i pełne nabranie powietrza. Żona mu dmucha w twarz i pomaga ale się wystraszy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane objawy pojawiają się tylko podczas bardzo nasilonego płaczu, a wstrzymanie oddechu trwa max 2 s, to właściwie nie ma powodów do niepokoju. Jeśli macie Państwo jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.