Dlaczego niemowlę ciągle płacze podczas karmienia?

Czemu w czasie karmienia piersia 1,5 miesieczne dziecko moze plakac ? Niemowlę ma nadwagę, wiec raczej nie brakuje mi pokarmu w piersiach. Co może byc powodem płaczu niemowlęcia w czasie laktacji ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dziecko może płakać w trakcie karmienia z różnych powodów. Możliwe, że pokarm wypływa zbyt szybko i maluszek nie nadąża przełykać. Inną możliwą przyczyną jest potrzeba odbicia. Powietrze połknięte podczas karmienia może powodować bóle brzuszka, wzdęcia i kolki, dlatego konieczne jest odbicie nagromadzonego powietrza, czasem nawet w trakcie karmienia.

Niemowlę może również sygnalizować w ten sposób, że pozycja, w której przebywa nie jest dla niego wygodna, jest mu za gorąco, za zimno lub nie może chwycić brodawki. Jeśli płacz pojawia się sporadycznie, to może on być spowodowany tym, że jakiś pokarm spożyty przez mamę zaszkodził maleństwu. Oczywiście zdarza się także, iż dziecko płacze z powodów zdrowotnych, dlatego jeśli zauważy Pani inne dolegliwości, proszę koniecznie skonsultować się z pediatrą.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/placz-niemowlaka-podczas-karmienia-piersia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/placz-dziecka-podczas-karmienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/placz-podczas-karmienia-piersia-u-11-tygodniowej-corki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.