Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę płacze podczas karmienia?

Witam. Moja córka skończyła 7 tygodni i od jakiegoś czasu mam problem z karmieniem. Daje jej mleko modyfikowane bebiko i dodaje krople delicol. Używam również butelki antykolkowej firmy MAM. Prędzej nie było żadnego problemu, ale nagle zaczęła podczas karmienia stradznie płakać, wypluwac smoczek, wiercić się na wszystkie strony. Gdy już się uspokoi i próbuje ja nakarmić scenariusz się powtarza. Dopiero po kilku próbach zaczyna normalnie jeść. Takie zachowanie wystepuje głównie w ciągu dnia, w nocy raczej nie ma problemu. Już nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania. Brzuszek jest miękki, nosek tez ok, przeplyw w smoczku również. Wyproznia się również normalnie. Tydzien temu była szczepiona (6w1), żadnych powikłań typy gorączka nie było.
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Wątpliwości dotyczące szczepień

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy, w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić Panią do kontaktu z pediatrą. Jako, że Pani dziecko ma niecałe 2 miesiące możliwe jest, że płaczliwość, prężenie są wynikiem niedojrzałości układu pokarmowego. Niemowlęta bardzo często manifestują problemy gastryczne właśnie w opisywany przez Panią sposób. W pytaniu wspomina Pani, że podawane dziecku jest mleko modyfikowane z dodatkiem kropli poprawiających trawienie. Możliwe, że to mleko Pani dziecku nie odpowiada i należy zastosować inne. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór różnego rodzaju mleka modyfikowanego dlatego też warto jest rozważyć zmianę, oczywiście po konsultacji z pediatrą. Lekarz zapewne zaproponuje odpowiednią mieszankę, która pozwoli wyeliminować obecny problem. Warto także sprawdzić, czy dziecko nie ma kolki lub nietolerancji któregoś ze składników podawanego mleka. Ponadto pisze Pani, że problem nasila się przede wszystkim w trakcie dnia, a w nocy jest spokojniej. Może dziecko potrzebuje silniejszego wyciszenia w ciągu dnia i stworzenia dogodniejszej i spokojniejszej atmosfery do jedzenia. Warto pomyśleć o tym aspekcie. Wspomina Pani także o stosowaniu probiotyku do mleka. Lekarz zapewne doradzi, czy należy stosować dalej ten preparat, czy zmienić na inny, czy może całkowicie go wyeliminować. Jeśli problemy nie będą ustępować, to możliwe, że konieczna będzie konsultacja z lekarzem gastrologiem dziecięcym w celu wykluczenia problemów przewodu pokarmowego. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/mleko-modyfikowane, https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-mleko-modyfikowane, https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-u-niemowlat,, https://portal.abczdrowie.pl/jakie-mleko-dla-niemowlat, https://portal.abczdrowie.pl/zaparcia-u-niemowlat, https://portal.abczdrowie.pl/karmienie-niemowlecia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy