Zatrzymanie okresu po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej po porodzie

Jestem po porodzie. Po 3 msc od porodu miałam wszystko przepowiadajace miesiaczke,rano się obudzilam i miałam na bieliźnie krew w ten sam dzień zarzylam tabletke antykoncepcyjna na drugi dzień już nie miałam krwi nic wszystko czyste. Co jest ? Mam dalej brać tabletki bez okresu ? Po jakim czasie od zarzywania będę zabezpieczona ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji skutkuje zatrzymaniem bieżącego krwawienia. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. Kolejne krwawienie powinno wystąpić w trakcie siedmiodniowej przerwy. Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie antykoncepcji w pierwszy dzień miesiączki to ochrona występuje od razu.