Zawroty głowy a niedokrwienie mózgu

Witam. Od kilku miesięcy borykałam się z silnymi zawrotami gł, utratą równowagi, nudnościami itp. Wiele wizyt u lekarzy (laryngolog, kardiolog, neurolog)... Dopiero RM głowy wykazał ogniska niedokrwienne w mózgu. Pani neurolog powiedziała,że to zmiany miażdżycowe i zapisała mi leki biotropil i vicebrol. Mam pytanie, czy to coś poważnego? Czy może z czasem wystąpić udar mózgu? I czy jest to uleczalne? Mam 32 lata.

Zawroty głowy mogą mieć wiele przyczyn; laryngologicznych,neurologicznych jak i internistycznych, a czasem mogą mieć podłoże psychogenne.
Postawienie właściwej diagnozy wymaga dokładnej znajomości charakteru zawrotów głowy i wszystkich czynników i objawów towarzyszących, a często również wykonania odpowiednich badań dodatkowych. W zależności od potrzeby może to być: MRI mózgu, MRI kręgosłupa szyjnego, usg tt domózgowych, ENG i inne.

Zmiany niedokrwienne/ naczyniopochodne stwierdzane w badaniu MRI zawsze wymagają wyjaśnienia przyczyny, zwłaszcza u osoby w wieku 32 lat.
Zmiany naczyniowe w obrębie OUN, jak i inne schorzenia będące skutkiem miażdżycy, występują u osób w starszym wieku.
U osób w młodym wieku jest wiele innych chorób /przyczyn, które skutkują zmianami niedokrwiennymi w OUN i które to należałoby odpowiednio leczyć.