Drżenie rąk i nóg, wyczerpanie i sztywność ciała a zmiany w odcinku szyjnym

Witam! Borykam sie z problemami typu drżenia rąk i nóg po wysiłku, ogólne wyczerpanie , sztywność ciała, głownie tułowia .mam troche zmian w odcinku szyjnym, zrobiłam MRI głowy , prosze o inforamcję czy te niewielkie zmiany moga byc przyczyną moich zaburzen? MRI niestety bez kontrastu-jestem uczulona.nieliczne drobne ogniska najpewniej o charakterze naczyniopochodnym w istocie białej okołokomorowej obu półkul mózgu niewielka asymetria szerokosci komór bocznych z przewagą lewej.

Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
Właściwa kontrola chorób i wymienionych czynników zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych zmian naczyniopochodnych i udaru mózgu.
Opisywane przez panią objawy nie wynikają ze zmian stwierdzanych w badaniu MRI.
Proszę wykonać podstawowe badania,hormony tarczycy, elektrolity w tym wapń zjonizowany i udać się na auskultację do neurologa. Specjalista jeśli będzie wskazane zleci specjalistyczne badania np EMG.