W jaki sposób leczyć jamkę malacyjną?

Moja siostra ma jamke malacyjna. Miala robiony rezonans i to sie powieksza. Jak to leczyc badz zapobiegac powiekszaniu i czym to moze spowodowane. Dziekuje z gory za odpowiedz

Jamka malacyjna to mówiąc kolokwialnie dziura. Tego się nie leczy.
Najczęściej przyczyną jest miejscowe niedokrwienie tkanki mózgowej.

Proszę zwrócić uwagę na czynniki ryzyka udaru mózgu, nie dotyczy to tylko siostry ale wszystkich ludzi.
Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.