Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zawroty głowy i nerwica w 8. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 8tyg ciazy. Od lipca mam zawroty glowy, lekarz rodzinny stwiedzil nerwice, bralam persen forte, teraz bedac w 6tyg u ginekologa ten przepisal mi hydroksyzyne,2tabl dziennie. Nie biore bo boje sie o dziecko, jezdze tez samochodem a pisze zeby nie stosowac, nerwy mam i te zawroty glowy sa czasem bardzo denerwujace. Nie wiem co robic.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dzieci palących matek

Czy te zawroty głowy w jakimś stopniu, oprócz lęku czy ewentualnego nieprzyjemnego odczucia do czegoś doprowadzają? Bo jeśli nie,( a to sugeruje diagnoza, że jest to nerwica) to znaczy że ich nasilenie ma źródło w Pani sposobie myślenia, reagowania. Zachęcam do kontaktu z terapeutą. Ważne jest aby się Pani nie czuła bezsilna, gdy coś się zacznie znowu dziać. Pozdrawiam

www.pomocpsycholog.pl

Psycholog, absolwentka KUL. Ukończyła szkolenia w zakresie psychoterapii i poradnictwa.
0

Witam,

Rozumiejąc Pani troskę o dziecko, myślę, że w kwestii możliwego wpływu leków najlepiej dopytywać lekarzy. Z psychologicznego punktu widzenia zachęcam do rozważenie wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Konsultacje, czy podjecie psychoterapii mogłoby Pani pomóc uporządkować uczucia, dowiedzieć się gdzie leżą źródła objawów i co może Pani zrobić, by objawy ustąpiły. Jeśli będzie to mogło Pani pomóc, a często doraźnie by obniżyć poziom niepokoju jest to pomoce, to psycholog może Pani pokazać jak wykonywać treningi relaksacyjne i jakie mogłyby Pani pomóc.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy