Zawroty głowy przy podejrzeniu nerwicy

Witam ,od kilku dni mam takie dziwne zawroty glowy ,podobno mam nerwice ale czy moze tak byc?? ,stresu mam dużo ,mąż za granica ,ja sama z dziecmi a na dodatek w listopadzie wyprowadzamy sie za granice ciesze sie bo w koncu bedziemy razem ale nie ptrafie opanowac lęku już sama nie wiem przed czym ,jestem straszną panikarą ,wszystkiego sie boję ,chorób,śmierci itd. budzę sie z lękami i idę spac z lękami noi ta głowa oszolomiona ,czy to normalne przy nerwicy czy to jakas choroba????

Lęk może być reakcją na stres czy czekające Panią duże zmiany w życiu. Przyjrzenie się temu, czego Pani potrzebuje, co by Pani pomogło i jak wcześniej radziła sobie Pani ze zmianami i życiowymi wyzwaniami może być pomocne. Pomoże nie tylko odnaleźć się w obecnej sytuacji, ale także wypracować strategię i zachowania, które pomogą Pani poradzić sobie w przyszłości. Warto przyjrzeć się temu samodzielnie lub z pomocą psychologa.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica, lęk, depresja mają różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam