Zawroty głowy i objawy ciśnienia w głowie u 37-latka

witam artur z elbląga mam 37 lat .Od 2007 roku miewam objawy cisnienia w głowie to nie jest ból,czuje jak bym był po 3 piwach mam lekką kręciołe w głowie.Pracowałem w jednym z zakładów w swojej miejscowosci na wózku widłowym.Podjechałem pod prase belującą po sprasowane kartony siedząc w sztaplarce poczułem jak oczy(wzrok) schodzą się w kierunku do osi nosa nie miałem na to zadnego wpływu nie straciłem przytomnosci wręcz przeciwnie byłem swiadomy i wszystkie słyszałem dzwięki .objawy się powtarzaja

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Zaburzenia widzenia mogą mieć wiele przyczyn - mogą być również związane z zaburzeniami krążenia krwi. Wysokie ciśnienie krwi może powodować ból głowy, który zwykle zlokalizowany jest z tyłu głowy, w okolicy potylicy - jednak należy pamiętać, że przyczyn bólu głowy może być bardzo wiele. Powtarzające się silne bóle głowy niewątpliwie wymagają konsultacji lekarskiej i przeprowadzenia diagnostyki. Zalecam konsultację u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci Panu dalsze postępowanie.