Zawroty głowy, omdlenia a wynik MR

U mojej mamy rezonans pokazal KRETA TETNICA KREGOWA PRAWA IPICA TWORZA LUK.mama ma duze zawroty glowy i omdlenia do utraty sw.na pare sekund. Co to za schorzenie ?i jakie moze dawac objawy?jak to sie leczy?

Aleksander Ropielewski

Kręty przebieg tętnic mózgowych nie jest równoznaczny z zaburzeniem przepływu krwi w ich świetle. Nie ma swoistego leczenia krętego przebiegu naczyń tętniczych. Sugeruję wykonanie USG tętnic szyjnych i przepływów naczyniowych w mózgu.