Jak zinterpretować dokładnie ten opis badania?

Dyskretna asymetria uwidocznionych w badaniu śródczaszkowych odeinków tętnic kręgowych, prawa węższa o śr. 3,7mm, lewa: 4,5mm. Dodatkowo tetnica kregowa prawa cechuje się krętym przebiegiem, naczynia jednak zakontrastowane prawidlowo na calej długości. Tetnica podstawna oraz obie tetnicy tylne mózgu wrazz ich galęziami, o prawidłowej szerokości i przebiegu, z prawidłowo zachowanym przeplywem. Objete badaniem sródczaszkowe ode. tetnic szyinyeh wewnetrznych, tetnice środkowe wraz z ich glównymi galęziami, o prawidłowej szerokości, bez cech ucisku i przemieszczenia, z cechami prawidłowo zachowanego przeplywu. Cechy fenestracji odcinka A1 tetnicy przedniej mózgu prawej, poza tym tetnice laczące przednie o prawidlowej szerokości i przebiegu, z prawidłowo zachowanym przepływem. W zakresie zobrazowanych naczyń zylnych mózgowia patologii nie stwierdzono (wariant rozwojowy w postaci asymetrii szerokości zatok poprzecznych -po stronie lewej światlo zatoki węższe). W obrazowaniu przeglądowym zbiornik plynowy zlokalizowany powyżej blaszki czworaczej, którego wymiary są porównywalne dostarczonym opisem badania MR glowy Uklad komorowy nadnamiotowy nieposzerzony L P, dyskretnie asymetryczny, nieprzemieszczony. Poza tym obraz mózgowia prawidłowy zwraca uwagę niewielkie przemieszczenie szyszynki na stronę prawą

Opis MRI głowy i angio MR naczyń tętniczych i żylnych, jak wyżej. Do interpretacji klinicznej Ważny Pacjent, objawy, wyniki badań, Ważny wywiad, rozpoznanie, zapisywanie ataków; analiza dotychczasowego leczenia, wyników wykonanych badań laboratoryjnych i dobra pełna konsultacja neurologiczna; Optymalne dobranie skutecznego leczenia . Pozdrawiam i zapraszam