Co oznaczają dokładnie te wyniki badań?

Córka urodzona przez cc w 39 4. Podczas porodu doszło do krawienia 2 stopnia. 1 wynik usg: niewielka asymetria komór bocznych. Wymiar dwukomorowy ,5 cm. Wskaznik komorowo-czaszkowy 0,30. Lewy splot nieregularny. Komora 3 i 4 nieposzerzone. Przeplyw tętnicy przedniej Ri=0,78. Krwawienie uległo resorbcji. 2 usg robione w 3 msc życia: W porównaniu z pierwszym badaniem wymiary komory bocznej lewej uległy niewielkimu zwiększeniu. Wymiar dwukomorowy 3.2 cm Wskaźnik Komorowo czaszkowy 0,35 Wysokość komór bocznych L 7 mm, P 5 mm. Głębokość rogów przednich L 1,7 cm , P 1,4 cm. Lewy splot naczyniówkowy nieregularny. Wodociąg mózgu o szerokości 3 mm. Przestrzega okołomozgowa 4,3 mm i szczelina podłużna mózgu 6 mm. Przeplyw w tętnicy przedniej Ri = ,061 Obecny przepływ w zatoce strzalkowej. Co to oznacza? Co jako rodzice powinniśmy robić dalej ? Lekarz nie udzielił informacji poza daniem nam opisu usg.

Neonatolog lub neurolog dziecięcy powinien wydać zalecenia odnośnie postępowania - wizyt kontrolnych itp. Jeżeli nic nie ma w karcie wypisowej to nie ma widocznie potrzeby dalszej kontroli