Zaznaczona koślawość w wyniku RTG kolana
Witam. Dzisiaj dostałam wyniki RTG prawego kolana i było tam zdanie : Zaznaczona koślawość/ Co to oznacza i czy to coś poważnego ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Koślawość kolan charakteryzuje się tym, że oś podudzia tworzy z osią uda kąt otwarty na zewnątrz. Mówiąc prościej oś kończyny dolnej nie tworzy linii prostej. Przy złączonych kolanach kostki wewnętrzne są nadmiernie oddalone od siebie i jest to więcej niż pięć centymetrów. Z podanym wynikiem proszę udać się do ortopedy. Pozdrawiam