Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomach L4-L5-S1

Witam. Będę wdzięczna za interpretację wyniku. Mąż uzyskał taki opis: Kręgosłup L-S - lekkie esowate wygięcie pozocyjne. Cechy dyskopatii L5-S1 miednie nasilonej. Wyostrzenia krawędzi trzonów. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomach L4-L5-S1. Będę wdzięczna za wyjaśnienia. Wizytę ma wyznaczoną na przyszły tydzień, a Państwa opinia pozwoli rozjaśnić sytuację.

Do pełnej konsultacji, do interpretacji klinicznej, Opisane niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, częste.
Ważny ogólny stan zdrowia, ciała i duszy, ..
Jaki nastrój, praca, tryb życia?Jakie dolegliwości?
pozdrawiam

Typowy stan przeciążeniowy, który dotyczy bardzo dużej ilości Pacjentów, którzy do mnie trafiają. Polecam konsultację u fizjoterapeuty. Istnieje wiele skutecznych technik fizjoterapeutycznych.
Polecam, Paweł Czarnocki