Zażycie 3. tabletek awaryjnych w ciągu dwóch miesięcy a możliwość powikłań w przyszłości

Witam. Mam 19 lat. W przeciagu niecalych dwoch miesiecy zazylam 3 tabletki "po". Nie wystepowaly u mnie wieksze skutki uboczne poza krwawieniem. Czy zazywajac az 3 tabletki w tak krotkim czasie i w tak mlodym wieku moze przyczynic sie u mnie do bezplodnosci lub moge urodzic w przyszlosci chore dziecko? Na jakie dzialanie niepozadane tych tabletek jestem teraz narazona?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyjmowanie tabletek "po" powinno być ostatecznością. Nie może Pani traktować tych leków jako doraźnej antykoncepcji i zażywać ich co chwilę! Trudno przewidzieć, jakie skutki będzie to miało w przyszłości na Pani organizm, jednak z całą pewnością może dojść do wystąpienia wszystkich objawów niepożądanych wymienionych w ulotce leku dołączonej do opakowania lub dostępnej w internecie.